рус | укр
» » Взаємовідносини замовників і дизайнерів

Взаємовідносини замовників і дизайнерів

У цій статті хотілося б торкнутися таку важливу тему, як взаємини дизайнера і замовника, не рідко трапляється так, що вже під час проектування замовник може відмовитися від роботи з дизайнером, чому трапляється так? У цій статті ми хотіли б поділитися з вами думками дизайнерів, і привести найбільш типові ситуації, які впливають на передчасне закінчення створення дизайну. Ця стаття буде особливо актуальною для тих, хто планує звернутися за допомогою до фахівців, що б розробити дизайн інтер'єру, прочитавши наші поради ви будете готові до багатьох ситуацій та їх наслідків.

 

 

 

 

 

Основні причини відмови замовника від дизайнера
Напевно найпоширенішою причиною є відмова від професіонала, у силу високої вартості. Ви звичайно можете вибрати дизайнера і дешевші, але будьте готові до того, що це може бути недостатньо професійний працівник, від якого можна чекати не зовсім грамотного ведення проекту. Дизайнерам з маленьким досвідом дуже важко брати участь в будівництві, а так само обмінюватися повноцінною інформацією з замовником, у результаті може виникнути безліч помилок, а так само непорозуміння.

 

 Фахівець подорожче, зможе не тільки грамотно вести будівництво, але ще й підкаже на які матеріали і постачальників в першу чергу слід звернути увагу, до того ж в силу свого досвіду такі дизайнери дуже тонко відчувають стиль, тому не страшно довіряти свою обитель в руки такої людини.

 

 

 Недосвідчений дизайнер, із-за боязні втратити клієнта може промовчати про деяких підводних каменях під час ремонтних робіт, але в підсумку вони все ж спливають назовні, і тоді ситуація дуже ускладнюється. Дизайнер обов'язково повинен попереджати про різних нюансах, а так само обговорювати будь-які фінансові моменти, що б не вийшло так що при ухваленні того або іншого рішення, замовник не був обізнаний про вартість, а пізніше зрозумів, що він не готовий виплатити таку велику суму.

 

 

 

 Всі ми різні люди, на нашому життєвому шляху трапляються ті, з ким ми буквально з перших слів знаходимо спільну мову, але так само не такі рідкісні випадки коли двом людям дуже важко зрозуміти одне одного, і з перших слів або поглядів може виникнути ворожість. Як не дивно це б не звучало, але такий фактор як звичайне людське взаєморозуміння між замовником і дизайнером обов'язково повинно бути.

 

 

 

 

 

Іноді перші зустрічі можуть проходити ідеально, і вам може здатися що ви відмінно розумієте один одного, але з початком проектування, ви можете зрозуміти що дизайнер не зовсім розуміє ваші ідеї, і пропонує ідеї зовсім не схожі на ваші ідеї. Тут слід визначитися, або ви не ясно разъясняете свої переваги, або ж дизайнер дійсно вас не розуміє, або опрацьовує інтер'єр лише поверхово. Для того що б вибрати дизайнера треба для початку вивчити його портфоліо, можливо в ній ви знайдете якісь ідеї, які вже зародилися і у вас в підсвідомості.

 

 

 

 

Основні причини відмови від дизайнера замовника

 

 

Буває так що і дизайнери відмовляються від клієнтів, бачачи, що між ними немає взаєморозуміння. Замовник не готовий адекватно сприймати креативні ідеї, він не в силах оцінити всю красу текстилю, кольору і фактури а так само ескізів, які пропонує йому дизайнер. Дизайнер інтер'єру крім того що створює дизайн-проекти, ще в якійсь мірі є і психологом, він створює інтер'єр виходячи з вашого психологічного портрета а так само індивідуальних потреб. Але перед тим як відмовитися від замовника, досвідчений дизайнер проведе кілька попередніх зустрічей що б напевно переконатися в тому, що відсутнє взаєморозуміння.

 

 

 

 


В більшості своїй люди схильні ставиться до дизайнерам з неповагою і відсутністю довіри. Це все легко пояснюється, виною такого відношення послужили люди які вирішили що невелика кількість літератури присвячене дизайну інтер'єру, здатна зробити з будь-якого справжнього профі. Саме такі профі часто починають створювати дизайн проекти, не маючи насправді і малої частини основних знань, якими повинен володіти дизайнер інтер'єру.

 

 

 

 

Тому більшості людей досить складно визначити всю діяльність дизайнера, часто дизайнери співпрацюють з постачальниками, і від цього так само заробляють, цей фактор може вплинути на недовіру замовника. Після подібних конфліктних ситуацій, дизайнер розуміє, що навряд чи зможе спрацюватися людиною, яка йому не довіряє, і змушений попрощатися з клієнтом.

 

  


У досвідченого дизайнера інтер'єру з часом виробляється певна схема роботи, послідовність і підготовка. Пропонуючи свою схему замовнику який підписує договір, має обумовлюватися те, що дана схема не підлягає зміні, тому що саме так гранично ясно що за чим іде, і дизайнеру буде набагато простіше працювати за своєю виробленої роками схемою. Якщо ж дизайнер розуміє що його схема не підходить клієнту і він наполегливо намагається внести в нього свої корективи, дизайнер швидше за все обмежитися лише консультацією, і не більше того.

 

 

 


Звичайно ще може статися велика кількість плутанини з різними нюансами, все передбачити неможливо, але потрібно намагатися викладати свої думки та ідеї, як можна точніше, це стосується як замовника так і дизайнера.Постарайтеся без сорому і замовчування обумовити кожну деталь, і тоді ви заощадите час, і нервову систему, а так само свого дизайнерові.


Кілька корисних порад

 

1. Не дивлячись на те як добре ви знаєте дизайнера, можливо він навіть ваш родич, це не виключає складання і підписання договору, домовленість в документальному вигляді всіх деталей, убереже вас від можливих конфліктних ситуацій.


2. Підписувати договір потрібно лише після детального вивчення всіх пунктів, краще це робити разом з дизайнером, або ж самостійно зазначивши олівцем не зрозумілі для вас моменти, які пізніше потрібно буде обговорити з дизайнером.


3. Перед підписанням договору, обов'язково має бути попередня зустріч де ви могли б поспілкуватися з дизайнером, розповісти йому про себе, а так само про ваших уявленнях майбутнього дизайн-проекту.


4. Діліться з дизайнером найзаповітнішими і божевільними фантазіями, ви повинні мислити в одному напрямку, адже у вас одна мета, створити неповторний і унікальний дизайн. Тому потрібно бути відкритим, не соромитися ставити питання і піднімати будь-які теми стосуються інтер'єру, адже розробка дизайн-проекту вашого житла це завжди спільна робота замовника і дизайнера.

 

 

 Можливо вам буде цікаво:

 

З чого почати ремонт у квартирі?

Чоловічий і жіночий погляд на інтер'єр

Інтер'єр в трекомнатной квартирі

 

 

 

«Взаємовідносини замовників і дизайнерів»