рус | укр
» » Пофарбовані стіни у ванній - достоїнства і недоліки

Пофарбовані стіни у ванній - достоїнства і недоліки

Існує багато негативних думок і міфів з приводу пофарбованих стін у ванній, мовляв вони швидко покриваються нальотом і грибком, і тому є непрактичними. насправді пофарбовані стіни у ванній набирають все більшу популярність, їх можна побачити на просторах інтернету, а так само в журналах, така фарбування виглядає оригінально і яскраво. Але напевно найбільшим її перевагою є те, що ніяких грибках і нальоти не може бути й мови, якщо звичайно ваша ванна кімната має хорошу вентиляцію. У цій статті ми хотіли б вам довести що дизайн інтер'єру ванної в якій пофарбовані стіни це ще й дуже стильно, а так само сучасно, давайте розвіємо найпоширеніші міфи тому приводу.

 

 

 

 

Фарбовані стіни – відлуння з минулого

 

 

Це мабуть саме помилкова омани, коли більшості людей потрапляє на слух словосполучення фарбовані стіни у ванній, в голові виникають картинки радянських ванних кімнат пофарбованих у тьмяні кольори, і це дійсно жахливий дизайн від якого хочеться втекти подалі. На сьогоднішній день фарба вийшла на новий рівень, по перше вона вологостійка, а по-друге, має досить таки багату колірну палітру, за допомогою якої ви зможете надати ванній кімнаті найрізноманітніше настрій, від романтичного провансу до яскравого і неординарного бохо. Необов'язково залишати стіни однотонними, їх цілком можна прикрасити за допомогою художнього розпису або вінілових наклейок. У процесі фарбування стін, рекомендуємо використовувати малярний скотч, в тих місцях де фарбування граничиться з іншими матеріалами, його використання добре тим, що кордони залишаться чіткими і рівними.

 

 

 

 

Фарбування це трудомістко і дорого фінансово

 

 

Ви вважаєте що фарбування стін це дорого? Для того що б переконатися що це зовсім не так, порівняйте ціни на фарбу і керамічну плитку, сумнівів у тому, що фарбування є фінансово прийнятним варіантом не залишиться зовсім. Але перед фарбуванням стін вам необхідно буде так само здійснити фінансові витрати на хорошу штукатурку і грунтовку. Але ці витрати можна вважати поодинокими, адже після ви зможете самостійно оновити інтер'єр використавши валик і будь-який вподобаний вам відтінок фарби. На відміну від інших настінних покриттів, фарбування лише підкреслює дефекти а не приховує їх тому попереднє вирівнювання є одним з найважливіших етапів в оформленні ванної кімнати.

 

 

 

 

Фарбування не терпить вологу

 

 

Можливо ще пару десятків років тому фарба дійсно боялася вологого впливу, але на сьогоднішній день існують спеціальні фарби на латексній і акриловій основі - вони не змиваються з допомогою води, і мають чудовий зовнішній вигляд. Якщо ви все ж не довіряєте пофарбованим поверхням, можете комбінувати їх з плиткою у найбільш вологих місцях, до того ж комбінацію таких поверхонь можна використовувати в якості зонування простору. Але все ж краще перестрахуватися, і щоб зберегти первісний вигляд стін довше встановіть хорошу вентиляційну систему, і після прийняття ванни краще залишати двері в приміщення відкритими.

 

 

 

 

Грибок на пофарбованих стінах

 

 

насправді грибок може з'явиться в будь-якій ванній кімнаті, незалежно від того, яке покриття використовується на стінах. Звичайно на забарвлених поверхнях грибок буде бачити набагато більше ніж на плитці, а все тому що на забарвлених поверхнях йому нікуди не втекти, а ось на плитці він може проявитися навіть у швах і під нею. Але грибок залишається грибком, а його видимість не перебільшує і не зменшує поганого впливу на ваш організм. Але для того що б напевно перестрахуватися використовуйте спеціальні фарби, які містять компоненти перешкоджають появі грибка, і надалі вам не доведеться переживати, а якщо нанести таку фарбу в кілька шарів ви збільшите захисний бар'єр.

 

 

 

 

Тріщини на забарвлених поверхнях

 

 

Звичайно ж тріщини на забарвлених поверхнях можуть бути, але вони можуть бути не тільки у ванній, а і в будь-якій іншій кімнаті. Імовірність виникнення тріщин більшою мірою залежить від підготовки стін, а саме від шпаклівки і штукатурки, і чим акуратніше вони виконані, тим менше ймовірність виникнення яких-небудь дефектів на вже готових стінах. Потрібно знати що ґрунтовку слід наносити в 2-3 шари, і лише після її повного висихання можна приступати до нанесення фарби, але треба що б це було не пізніше ніж через 24 години після нанесення грунтовки.

 

 

 

 

Білий наліт на пофарбованих стінах

 

 

Ні для кого не секрет, що в наших кранах тече досить таки жорстка вода, білий наліт залишається від неї на каструлях і чайниках, і на жаль, його все-таки не уникнути і на забарвлених поверхнях, рівно так само як і на керамічній плитці, такий наліт є звичним елементом для власників темних ванних кімнат. Виходячи з того, що білий наліт особливо помітна на темних поверхнях, ми в свою чергу могли б порекомендувати вам використовувати світлі відтінки, палітра яких так само досить широка. Для того що б уникнути нальоту, намагайтеся часто протирати поверхні біля умивальника і ванни, для цього можна використовувати спеціальні миючі засоби, а так само щітку з м'якою щетиною. 

 

 Можливо вам буде цікаво:

 

Дитячий санвузол

Дизайн ванної кімнати

Ванна - колір, світло і меблі

«Пофарбовані стіни у ванній - достоїнства і недоліки»