рус | укр
» » Як добитися правильного освітлення в дитячій

Як добитися правильного освітлення в дитячій

Батьки повністю несуть відповідальність безпеки дитячої кімнати, а так само про затишок, в дитячих кімнатах має бути все передбачено і продумано, нещодавно ми обговорювали помилки, які найчастіше вчиняються в дитячій кімнаті при ремонті, сьогодні ж ми торкнемося не менш важливу тему, а саме освітлення в дитячій кімнаті, яким воно має бути, а як його правильно підібрати ми поговоримо в цій статті.

 

  

 

 

Неважливо скільки років вашій дитині, дитяча кімната незалежно від віку проживають повинна бути наповнена світлом, добре коли в кімнату через вікно потрапляє багато природного світла, якщо такої можливості немає, потрібно комбінувати джерела світла наприклад: основне освітлення (люстра) і місцеве (настільна лампа, бра, торшер), розташовувати джерела світла варто відштовхуючись від того де ваша дитина проводить більше вільного часу, краще якщо джерела світла будуть керовані, що б дитина змогла регулювати його сам в залежності від бажання, добре якщо на них буде встановлено додатково регулятор інтенсивності світла. Кілька джерел світла допоможуть зонувати простір, на кілька функціональних зон, цей варіант особливо хороший, якщо в кімнаті проживає більше ніж одна дитина.

 
 

Денне освітлення

 
 
Денне світло дуже важливий у нашому житті, особливо це стосується дітей, вони постійно ростуть, і денне освітлення ніколи не буде зайвим. Постарайтеся що б дитяча кімната була розміщена на південно-східній стороні, тоді кімната буде забезпечена сонячними променями практично на протязі всього дня.Але варто знати, що занадто велика кількість світла буде негативно впливати на дитину, і може навіть дратувати очі. Тому якщо вікна мають великий розмір, і кількості світла дуже багато, використовуйте напівпрозорі штори, таким чином світло буде розсіюватися і здаватися більш м'яким.
 
 
 

 
 
 
 
 
Буває і так що дитяча кімната навпаки обділена сонячним світлом, в такому випадку, вікна краще або зовсім не завішувати, або використовувати світлі і легкі фіранки, які в денний час будуть відходити в бік, існує ще один спосіб, який вимагає більшої кількості витрат але й виправдовує себе, це розширення віконного отвору.
 
 
 
 

 
 
 

Комбінуємо освітлення

 

 
Зазвичай в кімнатах встановлюють один або ж два джерела світла, що стосується дитячої кімнати навіть двох джерел світла може бути недостатньо, так як дітки люблять використовувати весь простір кімнати максимально, тому буде краще, якщо вся кімната буде освітлена рівномірно, в допомогу вам прийдуть споти, які будуть доповнювати основні джерела світла.
 
 
 


 
 
 

Висвітлюємо робочу зону

 
 
 
Та зона, де ваша дитина проводить найбільше часу займаючись своїм хобі, або навчанням повинна мати додаткове освітлення. Робоча поверхня стіл чи парта, повинні освітлюватися таким чином що б падаюче світло не створював тіні, які заважали б роботі. У наш час існує велика різноманітність настільних ламп, особливо це стосується декоративної функції, тому ви зможете знайти лампу за своїм смаком, або за смаком малюка. Важливо що б світ знаходився нижче рівня очей дитини. вибирайте оригінальні і яскраві джерела світла, адже в дитячій не повинно бути ніякої строгості.
 
 
 
 

 
 
 

Додаткові джерела світла

 
 
В якості додаткового світла можна використовувати торшери, при виборі даного пристосування зверніть увагу на його якість, адже безпека в дитячій повинна бути понад усе. Торшер можна використовувати в ігровій зоні, але всі шнури від приладу краще сховати, так як є ризик, що дитина заплутається в них, а це понесе за собою не дуже добрі наслідки, знову таки все в першу очереь зводитися до безпеки. 
 
 
 

 
 
 

Роль декоративного світла в інтер'єрі

 
 
Декоративним освітленням може виступати наприклад нічник, він буде дуже до речі в кімнаті де дитина боїться темряви, а його м'який і приглушене світло допоможе налаштуватися на приємний сон, світло від каганця повинен бути приємним,і ні в якому разі не яскравим, щоб вночі малюк не злякався його. Вибирайте незвичайні форми для каганців, це можуть бути звірі, мультиплікаційні герої, або різні геометричні форми, варто так само як і в попередніх пунктах звернути увагу на якість з якого виготовлений нічник, що б у разі падіння з прікроватной тумби він не розбився. Альтернативою нічника може стати, бра розміщене над тумбою біля ліжка, нехай у нього буде регулювання яскравості, тоді малюк зможе в разі потреби збільшити або зменшити кількість світла.
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 


 


 
 

І знову про безпеку

 
 
Коли справа стосується дитячих кімнат, не зайвим буде постійно пам'ятати про безпеку, адже її ніколи не буває багато, якщо справа стосується життя наших дітей. Так освітлювальні прилади повинні бути виготовлені якісно і з хороших матеріалів. Варто подумати про те, що плафони можуть бути зачеплені різними іграшками та м'ячами. Тому нехай плафони будуть виготовлені із пластмаси, або тканини, тоді при попаданні в них чого-небудь, вони не розіб'ються і не понесуть за собою негативних наслідків. Кріплення повинне бути не менш якісним, нехай воно буде виготовлене з металу. При виборі освітлювальних приладів, користуйтесь не тільки власними уподобаннями, але і прислухайтеся до бажань дитини.
 
 
 
 

 
 


 
Дизайн кімнат для підлітка
Барвисті ідеї для дитячої
Елементи традиційних стилів
 
Оформляємо стелю в дитячій
Проектування дитячих кімнат
Правильне освітлення дитячої
«Як добитися правильного освітлення в дитячій»